Informace od zdravotní sestry

MENU

  

WARFARIN

  

HODNOTY INR

  

DIETA

  

ALTERNATIVY

  

Warfarin a česnek

 


Aktualizováno:

Dieta při užívání Warfarinu

Je to jedna z nejstarších kulturních rostlin na světě, která si našla cestu do sanskrtských záznamů o zdravotních prostředcích starých více než 5000 let. Egyptští faraoni si česnek a jeho oleje cenili. Vzhledem k tomu, že česnek byl dlouho považován za důvěryhodný lék na zdraví, není divu, že se lidé zajímají o jeho použití v potravinách i medicíně.

Česnek jako jídlo

Stroužek česneku se používá pro různé recepty a pokrmy v kuchyních po celém světě. Česnek je plný dobrých minerálů, jako je vápník a draslík, ale může být také skvělým zdrojem vitaminu B6, manganu, selenu a vitaminu C. Nejaktivnější složkou česneku je allicin a právě ten dodává česneku jeho vůni a chuť. Složka se aktivuje procesem sekání nebo drcení česneku. Při vaření lze česnek přidávat do všech druhů pokrmů od dipů po chléb, obvykle se pozná podle chuti.
výběr z naší tvorby
pokračování článku

Česnek jako lék

Záznamy ukazují, že česnek byl používán během epidemií cholery a tuberkulózy a v první světové válce byl používán jako antiseptikum na rány a používal se k léčbě úplavice v zákopech. Dlouhá historie česneku jako „bojovníka proti infekci“ z něj činí zajímavou rostlinu ke studiu. Jeho antibakteriální vlastnosti byly použity v boji proti virům, bakteriím a plísním, včetně použití česnekového oleje na kožní onemocnění, jako jsou bradavice a bodnutí hmyzem. V současnosti se velká část výzkumu, který se provádí na česneku, zaměřuje na možnou schopnost rostliny snižovat riziko srdečních onemocnění, pomáhat řídit hladinu cholesterolu a snižovat riziko rakoviny. Tyto studie naznačují, že látky obsažené v česneku snižují pravděpodobnost srážení krevních destiček a jejich ulpívání na stěnách tepen a jiných krevních cév. Sloučeniny v česneku také prokázaly schopnost inhibovat rakovinné buňky a zpomalovat nebo blokovat růst nádorů. Ve skutečnosti je allicin v česneku vnímán jako jedna z prospěšnějších složek.

Česnek a Warfarin

Člověka na Warfarinu může představa zdravějšího srdce přimět sáhnout po česnekových doplňcích stravy. Nicméně několik bylin, včetně česneku, ukázalo potenciál pro interakci s warfarinovou terapií. Česnek (také známý pod svým latinským názvem Allium sativum) se má za to, že poskytuje kardiovaskulární výhody, jako je snížení krevního tlaku, snížení sérových lipidů a antitrombotické účinky, je však také spojován s rizikem krvácení. Lidem, kteří jsou léčeni Warfarinem, se doporučuje, aby se vyhýbali česnekovým doplňkům. Strava, která je okořeněna česnekem, ho obsahuje jen malé množství a nepředstavuje problém. Pokud máte obavy z příjmu česneku a Warfarinu, poraďte se se svým lékařem. Informace o nepříznivých účincích produktů alternativní medicíny, jako je česnek, jsou omezené a vždy je dobrou praxí pečlivě sledovat INR, pokud máte nějaké obavy.


přidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis / Dotaz
Jméno
E-mail
Sdělení

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

přehled komentářů

Warfarin a medvědí česnek

 Dana

Dobrý den, mám mechanickou chlopeň a jsem na warfarinu. Včera jsem k bramborám přidala medvědí česnek. Je možné, že mi med. česnek přivodil srdeční aritmii?

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | OdpovědětZajímavé články

Warfarin-dieta

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS